zolty7mm

Pianistka, kameralistka i synestetyczka, która z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Kompozycji i Aranżacji pod kierunkiem prof. Andrzeja Zubka. Ponadto absolwentka studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Oleś-Blacha. Ukończyła również z wyróżnieniem studia na wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W roku 2017 otrzymała stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, a praca doktorska dotyczyła wpływu synestezji na interpretację utworów muzycznych. Ponadto, w tym samym roku uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego.

Jako pianistka uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych na terenie całego kraju i za granicą, m.in. Fetiwal Fringe w Edynburgu. Była też akompaniatorem podczas licznych konkursów wokalnych takich jak: Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura, Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie-Zdroju, Międzynarodowy Konkurs Wokalny Iuventus Canti w Vrable (Słowacja), Konkurs Wokalny im. J. E. J. Reszków w Częstochowie. 

Jest autorem licznych utworów rozrywkowych na big band oraz orkiestrę smyczkową. Występowała między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie, Orkiestrą Opery Krakowskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Ponadto, wykonywała utwory młodych kompozytorów w studiu Radia Kraków. W maju 2008 dokonała nagrań z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie.

W sferze języka angielskiego, przez wiele lat była wykładowcą na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prowadziła kursy językowe dla dzieci i dorosłych. W sferze muzycznej obecnie jest pianistą-akompaniatorem  i korepetytorem w Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje też z Operą Krakowską, oraz kilkoma zespołami muzyki kameralnej. Ponadto jest nauczycielem gry na fortepianie w Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Co więcej, współtworzy kilka zespołów rozrywkowych grających zarówno muzykę autorską, jak i covery oraz komponuje i nagrywa swoje własne utwory.