MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM
DLA NAUCZYCIELI RYTMIKI I KSZTAŁCENIA SŁUCHU
W KLASACH 1-3 SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA

W dniach 8-9 kwietnia 2017, już po raz szósty, Kraków gościł nauczycieli szkół muzycznych I stopnia na Seminarium dla nauczycieli uczących przedmiotów rytmika i kształcenie słuchu w klasach 1-3, organizowanym wspólnie z działającą przy naszej szkole Fundacją Pro Musica Bona.
Tym razem mieliśmy przyjemność powitać blisko 180 osób - nauczycieli i uczniów szkół muzycznych z całej Polski.
W gronie wykładowców znalazły się wybitne osobowości świata rytmiki: Pani Mirosława Daniel z Instytutu Jaques-Dalcroze’a z Genewy, Pani Urszula Cebula ze SM I st. w Kolbuszowej, Pani Aneta Skrzypczak z Akademii Muzycznej w Łodzi, a gościem honorowym Seminarium była Pani Urszula Smoczyńska, wspaniały pedagog, muzyk, metodyk i autorka wielu znakomitych publikacji oraz podręczników do muzyki, wspomagających nauczycieli przedszkoli i szkół w ich pracy.

W ramach Seminarium odbyły się bardzo różnorodne, zawsze ciekawe i inspirujące zajęcia.

Z ich tematami można się zapoznać w umieszczonym poniżej programie.

Program Seminarium

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

Tradycyjnie mieliśmy także przyjemność podziwiać występy grup rytmicznych ze szkół muzycznych I i II st., które zaprezentowały się na Koncercie interpretacji ruchowych utworów muzycznych . Obok szkół krakowskich przyjechały na koncert zespoły z Zabrza, Tych, Dobczyc, Krzeszowic, a nawet grupy z daleka: z Białegostoku i Łodzi!

Serdecznie gratulujemy wykonawcom i ich opiekunom!

Program Koncertu

Bardzo dziękujemy prowadzącym za wspaniałe zajęcia, zaś uczestnikom za zaangażowanie i przemiłą atmosferę.
Zapraszamy za dwa lata!

Barbara Białko, Julia Kosk-Wojciechowska