Audycja uczennic Wydziału Rytmiki.

23 marca 2017r. odbyła się w Sali Koncertowej naszej szkoły audycja, będąca pokazem pracy uczennic Wydziału Rytmiki, uczących się pod opieką pedagogiczną prof. Barbary Białko i prof. Julii Kosk-Wojciechowskiej.

Program podzielony został na trzy części: Rytmika/Solfeż, Improwizacja oraz Interpretacje ruchowe utworów muzycznych.

W części I każda klasa prezentowała ciekawe i różnorodne ćwiczenia rytmiczne i ruchowe o coraz wyższym stopniu komplikacji, często z zastosowaniem rekwizytów, połączone z improwizacją ruchową i głosową.

W części II uczennice wykonywały własne kompozycje; piosenkę Rozmowa z Panem Fortepianem oraz tańce - walca, polkę i tango.

Część III to pokaz interpretacji ruchowych utworów muzycznych, przygotowanych samodzielnie przez uczennice, z pomocą nauczycieli prowadzących.

Pomimo stresu towarzyszącego publicznym występom, dziewczęta potrafiły wspaniale zaprezentować swoje umiejętności rytmiczne i ruchowe. Trudne ćwiczenia wykonywane przez nie wzbudziły prawdziwy podziw licznie zgromadzonej publiczności, a pokazy improwizacji i układów ruchowych z rekwizytami zostały nagrodzone gromkimi brawami!

Mamy nadzieję, że nasza audycja pomogła znaleźć odpowiedź na często zadawane pytanie: Co wy tam właściwie na tej rytmice robicie????

Program audycji

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ