W dniach 22-26.03.2015 miały miejsce w naszej szkole Warsztaty Duetów Fortepianowych w ramach Projektu Współpracy Polsko-Szwajcarskiej. W warsztatach wzięli udział uczniowie sekcji fortepianu naszej szkoły Julia Balas, Aleksandra Bors,Weronika Gawor, Kinga Kaczmarczyk, Marta Ziobro oraz uczniowie Instytutu Émile Jaques-Dalcroze'a w Genewie.
Warsztaty prowadzili profesorowie Instytutu z Genewy: Ludmilla Gautheron oraz Patricia Siffert. Polsko-szwajcarskie duety pracowały nad utworami kompozytorów polskich oraz szwajcarskich XIX i XX wieku. Zwieńczeniem warsztatów był Koncert Duetów Fortepianowych, który miał miejsce  25.03.2015 w Auli PSM II st.
Goście mieli okazję uczestniczyć również w warsztatach Tańców Polskich przygotowanych przez prof. Barbarę Białko i prof. Julię Kosk, a także zwiedzić Kraków, oraz Kopalnię Soli w Wieliczce.
Projekt ten był okazją do wymiany pedagogicznej i kulturalnej, a jego kontynuacja będzie miała miejsce w dniach 6-12.05. 2015 w Genewie, gdyż jest on częścią obchodów 150. rocznicy urodzin Émile Jaques-Dalcroze'a - patrona Instytutu.

Zobacz zdjęcia

Polecamy