Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo ROZUMIEM

St Wojtas-aktualne 1

Stefan Wojtas ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Ludwika Stefańskiego. W czasie studiów brał udział w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. P. Czajkowskiego w Moskwie (1966). Był dwukrotnie laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego na stypendia Fryderyka Chopina.

W 1969 r. otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Leeds. W następnych latach koncertował w Polsce i za granicą. Nagrywał dla Polskiego Radia, a także występował w Telewizji grając m.in. utwory Elsnera, Beethovena, Chopina, Liszta, Paderewskiego i Szymanowskiego.

Od momentu ukończenia studiów poświęcił się pracy pedagogicznej w Średniej Szkole Muzycznej w Krakowie, a od 1983 r. również w krakowskiej Akademii Muzycznej. Jego uczniowie i studenci od wielu lat zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach pianistycznych w kraju i za granicą. Spod jego ręki wyszli uznani już pianiści młodego pokolenia, m.in. Piotr Machnik, Piotr Kosiński, Marcin Koziak, Krzysztof Książek i Szymon Nehring.

Dla wydawnictwa DUX nagrał 3 płyty CD, zawierające recital fortepianowy (Scarlatti, Haydn, Schumann, Skriabin), utwory Albeniza (Iberia, Navarra) oraz utwory Chopina (2 Sonaty i Mazurki). Płyty te zostały wysoko ocenione przez krytykę.

Za swoją działalność otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in. Złoty Krzyż Zasługi i Złoty Medal Gloria Artis.Ważne informacje