Urszula Kowalczyk.JPG

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Teorii, Kompozycji i Dyrygentury. Swoją drogę zawodową rozpoczęła jeszcze przed rozpoczęciem studiów, w latach 1994 – 1996 jako nauczyciel gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Rabce. Na piątym roku studiów została zatrudniona jako nauczyciel muzyki w Gimnazjum i Liceum im. Św. Rodziny w Krakowie (lata 2000 – 2002). Pracowała również jako nauczyciel kształcenia słuchu, harmonii, form muzycznych oraz historii muzyki w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej w Krakowie.

Od 2001 roku jest pedagogiem Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Żeleńskiego w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z kształcenia słuchu, harmonii i zasad muzyki. Jej pasją jest m.in. śpiew, co realizuje i rozwija będąc członkiem krakowskiego chóru Kantorei Sankt Barbara. Wraz z wymienionym chórem brała udział w międzynarodowych projektach muzycznych Europa Chor Akademie i miała zaszczyt śpiewać pod dyrekcją maestro Placido Domingo. Jako skrzypaczka angażuje się okazjonalnie w projekty związane z muzyką poważną i rozrywkową, grając np. w orkiestrze KMF Reloaded, gromadzącą instrumentalistów, będących absolwentami Zespołu Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie.

W swojej pracy zawodowej kieruje się takimi priorytetami, jak rzetelne przekazywanie wiedzy uczniom, dobry kontakt z młodzieżą, oparty na przyjaznym stosunku do każdego z uczniów, otwartość na pomysły, propozycje uczniów, mogące urozmaicić zajęcia i pomóc im pokonać trudności. Posługuje się m. In. takimi narzędziami, jak programy komputerowe do kształcenia słuchu oraz nieustannie poszukuje nowych inspiracji, środków i metod, by praca z młodzieżą była owocna, ciekawa oraz rozwijająca dla uczniów i dla samego uczącego.

Polecamy