Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo ROZUMIEM

W 2006 roku ukończył z wynikiem celującym Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Stefana Wojtasa. W latach 2008-2009 studiował w ramach studiów podyplomowych w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej- Zydroń w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych. Z bardziej istotnych osiągnięć wymienić należy I Miejsce w Konkursie Młodych Pianistów „ Nad Kamienną”, V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Stypendia Artystyczne Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie oraz I miejsce w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Palma d’ Oro w Finale Ligure (Włochy 2006). Doskonalił swoje umiejętności na kursach mistrzowskich, podczas których pracował pod kierunkiem takich pedagogów jak Vera Gornostaeva (Rosja) i Arie Vardi (Izrael). Był stypendystą Fundacji „Daj Szansę” oraz Lions Club Berlin-Grűnewald.

Występował jako solista m.in. w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, na Węgrzech, na Ukrainie, w Chinach i w Japonii. Współpracował z takimi orkiestrami jak Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Filharmonia Krakowska, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Filharmonia Rzeszowska, Orquestra Simfònica del Vallès, Kamerphilharmonie Vlaanderen, Kamerorkest Arc-en-Ciel, Shanghai Opera House Orchestra.

Jako kameralista współpracował m.in. z Kwartetem Smyczkowym im. Aleksandra Tansmana, Royal String Quartet oraz wieloma wybitnymi solistami takimi jak Łukasz Długosz, Radosław Pujanek, Katarzyna Budnik-Gałązka, Rafał Kwiatkowski.

Ireneusz Boczek był ponadto aranżerem w wielkich projektach muzyki popularnej takich jak m.in. „Michael Jackson Symfonicznie”, „Whitney Houston Symfonicznie oraz „Grechuta Symfonicznie”. Piosenki wybitnych twórców w jego orkiestrowych aranżacjach wykonywały znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej takie jak: Hanna Banaszak, Andrzej Lampert, Dorota Miśkiewicz, Maciej Zakościelny, Zbigniew Wodecki.

Ważne informacje