ewawojslawzdjecie

EWA WOJSŁAW-BOBER
/wiolonczela/

Urodziłam się w Krakowie.
W roku 1997 ukończyłam z wyróżnieniem krakowską Akademię Muzyczną w klasie prof. Zdzisława Łapińskiego.
W czasie studiów otrzymując imienne zaproszenie uczestniczyłam w Międzynarodowym Seminarium Orkiestrowym w Danii.
Wielokrotnie uczestniczyłam w kursach muzyki dawnej
i współczesnej m.in. w kursach Akademii Bachowskiej prowadzonej przez prof. H. Rillinga w Krakowie, Niemczech, Estonii i Hiszpanii.
W 1995 r. wraz z zespołem kameralnym akademii Muzycznej ARA otrzymałam wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Wykonawców Muzyki Współczesnej
w Warszawie.
Będąc na IV roku Akademii Muzycznej w Krakowie wygrałam konkurs na stanowisko II koncertmistrza grupy wiolonczel w Orkiestrze Kameralnej CAPELLA CRACOVIENSIS,
w której byłam zatrudniona w latach 1996-2011 . Jako muzyk kameralista i solista koncertowałam w kraju i za granicą.
Współpracuję z zespołami kameralnymi (tria, kwartety), orkiestrami kameralnymi
i symfonicznymi.
Jestem instrumentalistką Kwartetu Smyczkowego SOTTO VOCE, KWARTETU JAGIELLOŃSKIEGO, Tria Smyczkowego ART NOUVEAU, Orkiestry CONCERTINO, KRAKOWSKIEGO ZESPOŁU KAMERALNEGO oraz pierwszą wiolonczelistką w Orkiestrze Kameralnej L’ESTATE ARMONICO .
Jako muzyk kameralista wielokrotnie brałam udział w nagraniach TV i płytowych, w tym również wykraczających poza ramy muzyki poważnej (m.in.: NAGIE MYŚLI w wykonaniu Aidy & Max Klezmer Band, NAWET z Grzegorzem Turnauem) oraz muzykę do spektakli teatralnych i muzykę sakralną.
Podczas pobytu w Japonii uczestniczyłam w nagraniach płyty promującej muzykę kameralną i edukacyjną japońskich kompozytorów.
W 2001 r. rozpoczęłam pracę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Wł. Żeleńskiego
w Krakowie jako pedagog – specjalność wiolonczela. W roku 2013 rozpoczęłam pracę w Szkole Muzycznej I st. im. J. Łuciuka w Mikluszowicach. Obecnie jestem nauczycielem dyplomowanym. W roku 2016 uhonorowana zostałam przez Prezydenta RP brązowym medalem za długoletnią służbę.
Nieustannie doskonaląc umiejętności artystyczne dzielę się swoim doświadczeniem prowadząc działalność pedagogiczną z młodymi utalentowanymi wiolonczelistami.

Polecamy