Konferencja w Warszawie 8 pażdziernika 2017

Dnia 8 października 2017 pedagodzy i uczennice Wydziału Rytmiki wzięli udział w Konferencji artystyczno-naukowej Improwizacja w metodzie Dalcroze’a, która odbyła się na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Referat Projekt Piosenka. Proces tworzenia piosenki na zajęciach improwizacji fortepianowej w PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie wygłoszony przez p. Barbarę Białko i p. Julię Kosk-Wojciechowską opowiadał o cyklu nauczania improwizacji na naszym Wydziale i o szczególnej roli, jaką pełni w nim piosenka.

Referat został zilustrowany piosenkami skomponowanymi i wykonanymi przez nasze uczennice.

Piosenki młodych kompozytorek spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności, a ich piękne wykonanie zostało nagrodzone gorącymi oklaskami.

Uczestnictwo w warszawskiej Konferencji było dla nas nowym i cennym doświadczeniem. Ciekawe referaty, wygłaszane przez pedagogów rytmiki z różnych ośrodków, pokazy praktyczne, wreszcie możliwość prezentacji  własnej twórczości pogłębiły wiedzę i umiejętności naszych uczennic, co z pewnością zaowocuje w ich dalszej pracy.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

Polecamy